Cutler-Hammer KD3400KW 400A Molded Case Switch Breaker 600V Westinghouse 400 Amp
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
07
quantity
Product details
Category
Cutler-HammerWestinghouse / Eaton Cat No. KD3400KW Molded Case Switch 400 Amps KD-KDoes not provide overcurrent protection Style 6622C81G26 3 Pole 480/600 VAC 250 VDC 50/60 Hz Breaker Weight: 10.2 lbs. Breaker Dimensions (D x W x H): 4" x 5.5" x 10" (add 1" to depth measurement for handle)